Na dworze zrobiła się już prawdziwie ciepła wiosna. Zakwitły kwiaty, wszystko się zazieleniło i właśnie wtedy zaczynam odczuwać nieodpartą potrzebę sięgnięcia po szydełko. Druty powędrowały już do kartonu — w takie ciepłe dni wełniane robótki zupełnie mnie nie kuszą. Za to w głowie mnożą się pomysły na lekkie, szydełkowe letnie wdzianka
Zdążyłam jednak jeszcze przed nadejściem tych cieplejszych dni zrobić sweterek dla wnusi. Włóczka jest ta sama co w poprzednim poście, zmieniła się tylko kolorystyka. Wzór karczku znalazłam na Drops Design, a reszta to już moja własna twórczość.
Pozdrawiam 😁




Przepiękny sweter a modelka troszkę zawstydzona, pozdrawiam serdecznie. Ciężko czyta mi się wzory z Dropsa ,Ty jesteś wspaniałą druciarką,
OdpowiedzUsuńJa w sumie to tylko czasami korzystam z graficznych opracowań, reszty nie czytam, robię po swojemu. Modelka tak pozowala, żeby nie pokazywać twarzy, teraz każdy na to wyczulony, więc staram się takie robić ujęcia. Dziękuję Ula za miłe słowa 🙃
UsuńSweterek śliczny. Dziewczynka na pewno jest zadowolona.
OdpowiedzUsuńTo prawda miłość do sweterkow ma po babci 🙂
UsuńDo tej pory nie korzystałam ze wzorów Dropsa, ale niedawno się przełamałam i wydziergałam parę swetrów inspirując się Dropsem. Podobnie jak Ty, robię tylko karczek ściśle trzymając się wzoru, a potem to już dopasowuję fason pod siebie.
OdpowiedzUsuńMasz wielkie szczęście, że wnuczka z radością nosi Twoje dzianinki. Ten sweterek jest bardzo dziewczęcy.
Też się cieszę, że lubi. 🙂 Drops pomocny jest tak ogólnie żeby zobaczyć ile włóczki na sweterek, jakie druty, a reszta to już samemu 😅 pozdrawiam
UsuńCudownie mieć dla kogo dziergać takie śliczności.
OdpowiedzUsuńTo prawda Basiu, też się cieszę że jedna z wnuczek zapala miłością do dzierganych rzeczy i nawet chce się nauczyć robić na szydełku 🤭
UsuńPrześliczny, delikatny, jak właścicielka, sweterek. Piękny karczek i na nim warkoczyki wnusi cudowne, pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńDziękuję Iwonko ❤️ pozdrawiam Cie również serdecznie 🙂
UsuńSweterek i wnuczka - przeurocze, czysta radość. Cudna jest ta dzianinka, bardzo słodka i dziewczęca. Ciekawa jestem Twoich szydełkowych pomysłów:-)
OdpowiedzUsuńDziękuję Mario w imieniu wnusi, co do szydełka to pomysłów jest ich sporo i zdecydować się nie mogę 🫣. Obawiam się że na koniec i tak druty wygrają 😅. Choć mam jednak nadzieję że jednym szydelkowy wyrobem zaskocze. Pozdrawiam
Usuń