Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlam posty z etykietą kwiaty

Czerwiec post nr 2

Na początek oczywiście kilka zdjęć z ogródka 😄 Aż miło gdy wychodzę na dwór a tu taki widok. Chciałabym jeszcze tu wsadzić coś co będzie kwitło w lipcu i sierpniu. Tak jakos posadziłam krzewy i kwiaty kwitnące w tym samym czasie 🤔  Co do robótek zamiast nadal wyrabiać resztki zakupiłam dwa nowe motki na sukienkę dla wnusi 🙈  Ale nie mogłam się powstrzymać jak zobaczyłam ten kolor 😉 Biała sukienka zeszłoroczna nadal jest dobra 😁 ale wiadomo ze dziewczyna musi mieć sukienek kilka . Także niebawem sesja w nowej sukience 😁 Pozdrawiam wszystkich którzy tu zajrzą . 🙃

Czerwiec

Tym razem wyciągnęłam dwa motki Drops Paris, razem ze sobą te kolory nie chciały współgrać , ale każdy osobno to już inna bajka.  Zrobiłam wiec dwie prawie takie same letnie bluzeczki. Użyłam szydełka nr 3, bawełna jest w sam raz na chłodne poranki i wieczory. Wiec bluzeczki się świetnie sprawdzają.     Jak widać ogrodniczka  mi chętnie pomaga i jest to jej ulubione zajęcie 🫣 A kwiatów do podlewania mi nie brakuje .  Wieczorami natomiast książka  Wszystkim, którzy czują się dziećmi i tu dziś zajrzą dużo serdeczności 😁😘

Ostatni majowy wpis

Najpierw miała być robótka , ale wkleiły się kwiaty i w żaden sposób nie mogę ich przestawić na koniec wpisu 😂🙈 . Dlatego zacznę kwiatowo,  Dziś mi bloger płata figle, wiec najpierw foty potem krótka notka. Zrobiona już i noszona, teraz tylko szybki wpis ku pamięci 🫣 kolejny motek zużyty . Nie znam danych bo metki nie mam już dawno, dostałam ta włóczkę od siostry i został jeden motek 🤔 akurat na małe ponczo. Bo wiadomo ze dziewczynka musi mieć w zapasie drugą narzutkę , gdyby pierwsza sie zabrudziła. W sumie to już zrobiło sie ciepło wiec pewnie teraz obie będą czekały ma jesień 😁 Pozdrawiam 

Ogród

Dziś post mało robótkowy, bo nie samymi robótkami człowiek żyje. ;)  Pięknie rozkwitły piwonie, w tym roku mnie zaskoczyły ilością pąków.  Niestety po ulewie wyglądały tak   Dlatego część kwiatów trafiła do wazonu   a druga część ususzona znalazła się w karafce :)  W tym roku po przesadzeniu na inne miejsce zakwitł mi też pięknie jaśmin  Krzewuszka, którą kupiłam i wsadziłam dopiero w tym roku   Lilie i gożdziki, mają już trzeci rok Z przyjemnością obserwuję jak zaczynają mi się rozrastać kwiaty. Siadam na ławeczce i podziwiam. :) Niestety róża po dwóch pryskaniach wyglądała kiepsko, więc ją wycięłam, dwie pozostałe dało się uratować. 

Kwiaty w moim ogrodzie

Z racji tego, że ostatnie kilka dni spędziłam na tarasie i jedyne co mogłam to obserwować kwiaty i zwierzęta, dziś zanudzę Was fotkami w tym klimacie.  Zabawa aparatem i sprawdzanie jak wychodzą zdjęcia na zbliżeniu.   Tymianek, który zakwitł i pachnie cudnie.  Ostróżki miałam w dwóch kolorach, biała mi kompletnie zniknęła.    Lawendę mam w dwóch odmianach, jedna mocno fioletowa ciemna, druga jasna, podobno nazywa się biała.  I oczywiście zwierzak - pełen relaks :) Mam nadzieję,  że czerwona i różowa róża zakwitnie i rozwinie się równie imponująco jak biała. W tym roku bardzo się starałam omijać sklepy ogrodnicze. Jedyne co kupiłam to kalinę i krzew trójkolorowy, ale zaginęła mi nazwa. W ogródku brakuje mi koloru żółtego i nie bardzo wiem  co by tu...... może ktoś podpowie - róże raczej nie, bo już mam trzy.   Ostróżki wystartowały tak obficie, że cieszą również w domu, szko...