Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlam posty z etykietą opaska

Opaska z Limy

Lima - ta wełenka mimo swojego mechacenia jest numerem jeden na jesień i zimę, miłość moja do niej nadal trwa ;) dziś zrobiłam sobie z niej opaskę, może jeszcze pokuszę się o rękawiczki - kto wie  znalazłam sobie taki wzorek  - klik wbrew pozorom szybko się robi i nie jest trudny wykończenie miałam zrobić z trawki ale takie coś sterczące jakoś mnie nie przekonało i zrobiłam zwykłe wykończenie francuzem :) dane: 1 motek Limy, druty nr 4  no i znowu balonowa głowa 

Podwójna opaska

ponieważ zostało mi wełenki z czapki a wzór też już miałam w pamięci poszłam za ciosem i zrobiłam opaskę tak samo zaczynałam jak czapkę - najpierw łańcuszek na szydełku - potem nabrałam oczka na druty  - zrobiłam kilka rzędów oczkami prawymi i na brzeg zrobiłam ząbki  - potem trzy rzędy prawymi i zaczęłam mój wzorek - po zakończeniu wzorku znowu 3 rzędy prawymi i ząbki - spod robiłam jednolitą wełenką oczkami prawymi gdy część spodnia miała już tyle samo rzędów co wzorek zdjęłam oczka z łańcuszka na drut i zszyłam obie części metodą grafting bardzo dobrze pokazała i wytłumaczyła jak to się robi Iwonka -  odsyłam do niej :) i oto moja opaska - strona lewa  strona prawa  i opaskę prezentuje balonowa głowa :) miłego jesiennego dziergania :)

Kolorowe dodatki

chusta gail - jak ją zrobić, jest pełno podpowiedzi w sieci  np tutaj i tutaj   schemat tutaj do pobrania za free nie ma wiec sensu więcej o tym pisać - powiem tylko że robi się szybko i łatwo :) dane - włóczka Loren Wool (3 motki), druty nr 4 włóczkę zakupiłam pierwszy raz, na żywo jest o wiele bardziej efektowna niż na fotce dzięki temu ze w składzie posiada 5% metalicznej nitki dającej fantastyczny połysk mitenki - spodobały mi się takowe u Kasi i zrobiłam takie same w swojej wersji :) dane: resztki włóczek, druty nr 3  opaska dla córci - zrobiona w wielkim pospiechu ;) dane - resztki włóczki merino gold o której już pisałam wcześniej oczywiście to nie koniec jesiennych dodatków, jeszcze o nich ponudzę następnym razem do miłego :D