Przejdź do głównej zawartości

Posty

Wyświetlam posty z etykietą mitenki

Wełniane mitenki

Witam Was.  Dziś chciałam pokazać mitenki, które zrobiłam dla pewnej osóbki. Miały być w kolorze popielatym i mieć ozdobny warkoczyk.            Ale zanim pokażę mitenki dwa słowa o Instagramie . Jak zauważyłyście w bocznym pasku znajduje się do niego link, serdecznie zapraszam!! ;) Ja w temacie Instagramu jestem osobą raczkująca, więc będzie mi miło jak mnie tam koleżanki dziewiarki będą obserwować, łatwiej mi wtedy będzie Was tam odnaleźć :).         Teraz dwa słowa o włóczce i zdjęcia. Na stanie miałam popielatą Cashmira (Alize) 100% wełna. Robiłam z niej pierwszy raz. Wełna jest fajna i sprężysta, według mnie świetnie nadaje się na mitenki, rękawiczki czy czapki. Pewnie to nie ostatnia robótka z tej wełny. Pod zdjęciami przygotowałam dla Was opis,jak zrobić takie proste mitenki. Wełna Cashmira 100% wełna, 10dg/300m, druty 3,5z żyłką Opis: Rękawiczki robimy na okrągło Na druty nab...

Mitenki na drutach

dla córki zrobiłam mitenki, wzór jest bezpłatny dostępny na ravelry  The Political Process by   Jen Gall z opisu wzięłam tylko diagram i dalej robiłam sama   :) wrzucam tylko kilka fotek i idę łupać orzechy  czerwony ciężko uchwycić, najbardziej zbliżony chyba na pierwszym zdjęciu pozdrawiam 

Mitenki

Sytuacja mnie jednak zmusiła, żeby lenia przegnać precz i złapać za druty Powiem tylko - nie było łatwo - jakoś ostatnio chęci brakowało mi na dzierganie, wełenki leżą i czekają a ja mam mnóstwo innych spraw na głowie ;) no ale.......... piesek marzł i dostałam polecenie zrobienia dla niego odzienia  piątkę przybił więc chyba jest zadowolony ;) :)  dostałam tez w prezencie fajny kubek ten oznaczony :) jakże pasuje do mnie ;) w czasie kilku dni kiedy za oknem było biało mieliśmy tez na podwórku często gościa :) piękny, kolorowy bażant w poszukiwaniu jedzenia często zaglądał do nas  a skoro śnieg to i rękawiczki są jednak potrzebne - zrobione na szybko dla kogoś :)  skoro te druty zostały wyjęte z pudła to może już ich nie będę chowała ;) :) pozdrawiam wszystkie osóbki które tu zaglądają :) żegnam Was dowcipem i indiańskim pozrowieniem :) Wódz indiański żąda rozwodu. - Kiedy zasadziłem kukury...

Mitenki

kolejne mitenki ;) wzór winogron wzięłam z książki - "400 wzorów na druty" lekko zmodyfikowałam i gotowe :) włóczka ta sama co poprzednio czyli  Lang Yarns Greina   kolor grafitowy, druty nr 3,5  i jeszcze w kolorze rudym albo miedzianym jak kto woli  zapewniam was że jeszcze powstaną kolejne, jakoś mnie tak wzięło  ;) :) pozdrawiam jesiennie   dziękuję że tu zaglądacie  :D

Mitenki

 jesień mitenkami się zaczyna ;) :) kto zgadł? dziś będzie bardzo skromnie, choć chciałabym więcej pokazać wzór wynaleziony w grubej książce z wzorami na druty, reszta wedle pomysłu własnego, głowy nie dam czy gdzieś takich w necie już nie widziałam, tyle tego już się dziergają następne w innym kolorze i zamysłem, że będą do łokcia włoczka to Lang Yarns Greina zakupiona na próbę w ilości 1 motek dawno temu - kurcze nie pamiętam gdzie a muszę dokupić bo jestem nią zachwycona druty nr 3,5

Kolorowe dodatki

chusta gail - jak ją zrobić, jest pełno podpowiedzi w sieci  np tutaj i tutaj   schemat tutaj do pobrania za free nie ma wiec sensu więcej o tym pisać - powiem tylko że robi się szybko i łatwo :) dane - włóczka Loren Wool (3 motki), druty nr 4 włóczkę zakupiłam pierwszy raz, na żywo jest o wiele bardziej efektowna niż na fotce dzięki temu ze w składzie posiada 5% metalicznej nitki dającej fantastyczny połysk mitenki - spodobały mi się takowe u Kasi i zrobiłam takie same w swojej wersji :) dane: resztki włóczek, druty nr 3  opaska dla córci - zrobiona w wielkim pospiechu ;) dane - resztki włóczki merino gold o której już pisałam wcześniej oczywiście to nie koniec jesiennych dodatków, jeszcze o nich ponudzę następnym razem do miłego :D

Ciąg dalszy kolorów :)

jeszcze dwa słowa o czapce zrobiłam ją z dwóch warstw, żeby była cieplejsza i lepiej się układała na głowie  widok z góry :)   do kompletu dorobiłam mitenki z tej samej włóczki robione podwójną nitką  całość prezentuje się nieźle być może pokuszę się o dorobienie komina lub chusty

Kolorowa jesień

pod takim hasłem dziergam rekwizyty potrzebne do przetrwania szarego i ponurego okresu który się na jesieni często trafia dziś dwa drobiazgi z tej serii  pierwszy to mitenki dla latorośli - takie proste z resztek wełenki  drugi drobiazg  to czapka, prezentacja na głowie dopiero jak modelka przyjedzie do domu ;) druty nr 3,5 włóczka to Merino Gold Madame Tricote (30% wełna, 70% akryl_- w dwóch kolorach Motek 10dg posiada 400metrów wiec włóczka jest bardzo wydajna, w tamtym roku zrobiłam z niej kilka par mitenek, włóczka nie podgryza jest miła i grzeje. Pewnie jeszcze z niej coś zrobię bo mi przypasowała. wzór darmowy na czapkę dostępny tutaj pozdrawiam dziś słonecznie :)

Mitenki

czy zdarzają wam się zakupy włóczkowe z których nie jesteście zadowolone? mimo że robicie rozeznanie, ktoś wam taką wełnę polecił, mimo że cena by sugerowała ze wełna jest prima sort..... no tak mnie się takowe zdarzają wiec od kolejnego postu będę wrzucała zawsze jeszcze kilka słów o wełnie, czyli co mi się w niej podoba lub co nie.... a dziś na dobry początek ponieważ sezon jesienny się rozpoczął dwie pary mitenek dla młodego z resztek akrylowych włóczek wygrzebanych z kosza ;) :) trzymajcie się cieplutko :) ps. reaktywowałam drugiego bloga na którego was nadal zapraszam

Likwidacja pojedynczych kłębuszków

nie przepadam za takimi robótkami ale jakoś ostatnio ich mam sporo, co zrobić jak pojedynczych kłębków sie nazbierało, także pewnie to nie ostatnie drobiazgi jakie pokazuje :) ;) - bojowe rękawiczki dla młodego ;) - mitenki i otulacz na szyję dla dziewczęcia -  beret dla mnie – wyjątkowo z niego jestem zadowolona, bo z robótką czapek to ja jakoś słabo stoję ;) wszystko wedle własnego pomysłu z różnych wzorków wygrzebanych w książce w trakcie realizacji dwie poważniejsze robótki – ale jakoś słabo mi idzie o dziwo bo takowe lubię, chyba weny jakoś brakło chusta dla pewnej młodej osóbki – tu muszę sie zmobilizować o planach pisać nie będę bo ich ogrom mnie przeraża :) ;) dziękuję za odwiedziny i słowa otuchy – te zawsze mobilizują :D

Mitenki

Robótek zaczętych milion albo więcej …. ;) na ukończeniu: - testowany sweterek od Mao -  bolerko dla “starszej” -  letnia tunika Tymczasem wpadają bez kolejki małe robótki i muszą być szybko zrobione bo łapki marzną, dla córek, żeby im te łapki nie marzły. dane:Merino Gold, druty nr 3 i trochę koralików do ozdoby Trzymajcie się cieplutko.

Jeszcze drobiazgi

znowu mitenki ale tym razem dziecko poprosiło z szalikiem no to są z szalikiem :) szalik skrzętnie ukrywało i nie udało mi się namówić go do pokazania w całej okazałości i jeszcze rękawiczki z jednym palcem na chłodniejsze dni i to wszystko bo totalny brak czasu + lenistwo robótkowe = brak robótek ale obiecuję poprawę i mobilizację może następnym razem oprócz drobiazgu będzie też coś większego :)

Małe a cieszy

aż się chce wtedy coś robić :) a że paski w modzie to powstały jeszcze jedne w trakcie wyjazdu teraz to przez chwile tak będzie monotematycznie bo wyrabiam resztki włóczek ;) :)

Drobiazgi

Ostatnio dopadło mnie totalne robótkowe lenistwo, ale tak to już u mnie bywa na jesieni, porzuciłam wszelkie ambitne projekty, szale tez odłożyłam do koszyka, no bo ile tych szali potrzebuje a na druty wrzucam małe robótki, pokazuje wiec kolejne mitenki włóczka ta sama co poprzednio,( niestety nie pamiętam co to jest bo leży w koszyku zwinięte już jakiś czas) wzór lekko zmieniony no i jeszcze jest chusta którą wydziergałam dla Magdy , paczka pewnie do niej już dotarła, wiec pokazuje, bo Magda pewnie pokaże się dopiero za jakiś czas włóczka to merino fine, tak delikatna i cienka że tylko jeden pomysł miałam dla niej, mam tylko nadzieję że Magdzie się spodoba :)