Przejdź do głównej zawartości

Posty

Energetycznie

małe formy to coś co rzadko u mnie można spotkać ale czasem są potrzebne dla ... relaksu... szybkiego skończenia robótki ... no i jako przerywnik kiedy długa robótka się dłuży jeszcze bardziej  ;) :) dlatego w bardzo energetycznym kolorze trzy małe przerywniki... co prawda jeszcze czeka je krochmalenie itd..... ale kto wie kiedy ja się za to wezmę... dlatego na gorąco przedstawiam trzy ozdoby na stół     detale muszę przyznać że na jasnym tle prezentują się chyba lepiej, ja niestety mam za ciemne drewno do czerwieni, mam nadzieję że znajdzie się ktoś komu będą pasowały takie ozdoby ;) :) ponieważ już za chwileczkę Sylwester to życzę Wam kochani szampańskiej zabawy do białego rana

Zyczenia :)

Kochani aby nikogo nie pominąć chciałabym wam  złożyć życzenia oraz podziękować za te które dostałam :)    Niech Bóg Miłością Wasze dusze napełnia Niech Duch święty swą rolę wypełnia. A Jezus maleńki w żłóbku narodzony Rozkołysze wszystkie szczęścia dzwony.

Sukienka

jak ktoś mi powie że wszystko można sobie zrobić samemu to osobiście nakopię :P wedle zasady że na szydełku robić umiem to sukienka dla mnie pikuś - złapałam się za dzierganie niby prosta i ogólnie szło nawet szybko do momenty kiedy trzeba było tejże sukience zrobić rękawy o żesz Ty ...moje kochane... jak ktoś macha drutkami tak jak ja to przy nich powinien zostać ;) no ale zostawić tak w połowie... nieeeeeeee zeszło mi.... prucia było...sporo... bo żadna z wersji rękawa mi nie pasowała.. obrzydliwie kapryśne ze mnie babsko :P no i w końcu stanęło że w tej wersji mi się podoba :) chociaż zawsze istnieje możliwość że rękaw przedłużę...hm....zobaczę....pomyślę  póki co zostaje tak jak jest... niestety sukienka to nie mój rozmiar... więc szuka nowej właścicielki... oczywiście podbicie może być dowolne wedle gustu właścicielki, ja wzięłam dla kontrastu takie, żeby pokazać wzorek duży ukłon dla Joli która służyła mi radą przy łączeniu taśm -...

Czapki ...czapy ...czapeczki

to coś za czym nie przepadam, ale resztek u mnie dostatek więc zabrałam się za robotę na pierwszy rzut idzie ta czapka oryginał  Rosjanki ją robią na forum u Osinek wiec można tam zajrzeć  moja wersja w kolorze czerwonym Lima Drops druty nr 4  oraz w czarnym z dodatkiem nitki z cekinami do ozdoby hmmmmmmmm....oba kolory ciężkie do sfocenia kolejna czapa wykonana z resztek karisma drops druty nr 4  i w wersji czerwonej dla mnie połączenie - Lima i kidsilk, druty nr 4,5 wzorek wykorzystany w obu czapkach  to oczywiście nie koniec czapek, ponieważ jeszcze trochę resztek mi się poniewiera a to plany na kolejną czapkę zdjęcie pochodzi z rosyjskiej strony http://www.liveinternet.ru a tu wzór za darmo  http://www.ravelry.com/patterns/library/snowtracks-cap do miłego :))))))))

Coś dla siebie

nie do końca przekonana byłam czy takie coś mi pasuje i czy będę w tym chadzać, no ale w końcu dwie dziewczyny w domu są w razie czego ;) inspiracja zrobiona na podstawie tej fotki z robótką uwinęłam się w ciągu  tygodnia, więc o dziwo całkiem szybko, robi się bardzo prosto najpierw zrobiłam dwa kwadraty tym wzorem potem na bokach i ramionach zszyłam metoda kitchener dół wrzuciłam na druty i zrobiłam ściągacz jeden na jeden, podobnie golf, na ramionach pierwsze 5 rzędów zrobiłam prawo, następne 10 rzędów francuzem i gotowe :) z efektu o dziwo jestem zadowolona i stwierdzam, że chadzać w tym będę ;) :) dane: 32dg Karisma Drops, druty nr 4, ps.chyba nie musz ę dodawać, że gdyby ktoś chciał więcej wskazówek niż tu zawarte to na email śmiało pisać może ;)

Akcesoria na drutach

ponieważ ostatnio niedomagam zdrowotnie więc na dzierganie czasu mało, ale ma się ku lepszemu w końcu udało mi się skończyć dla siebie czapkę i mini chustę...jeszcze tylko coś na łapki na pierwszy ogień czapka - miało być szybko i prosto - no i tak się robiła,  gdyby ktoś chciał opis to zaglądajcie http://www.ravelry.com/patterns/library/the-piper-cloche dane: druty nr 5, lima 1 motek guziki czarne - takie miałam i przyszyłam, w zamyśle były czerwone, jak tylko zakupię to podmienię -jak myślicie? a do kompletu baktus o którym też już było u mnie tutaj   więc podaje tylko link  wzór - http://www.ravelry.com/patterns/library/leftie   dane: druty nr 5, 3 motki limy zielonej i 1 motek czerwonej gdyby ktoś chciał jakiejś pomocy w dzierganiu takiej czapki lub chusty to chętnie odpowiem na emaila pozdrawiam was jeszcze jesiennie  z ostatniej chwili... są  i rękawiczki :)

Opaska z Limy

Lima - ta wełenka mimo swojego mechacenia jest numerem jeden na jesień i zimę, miłość moja do niej nadal trwa ;) dziś zrobiłam sobie z niej opaskę, może jeszcze pokuszę się o rękawiczki - kto wie  znalazłam sobie taki wzorek  - klik wbrew pozorom szybko się robi i nie jest trudny wykończenie miałam zrobić z trawki ale takie coś sterczące jakoś mnie nie przekonało i zrobiłam zwykłe wykończenie francuzem :) dane: 1 motek Limy, druty nr 4  no i znowu balonowa głowa